Jmol - en to ca translation catalogue (510 entries)

en: &Help
ca: A&juda

en: &Search...
ca: Ce&rca…

en: &Commands
ca: &Ordres

en: Math &Functions
ca: &Funcions matemàtiques

en: Set &Parameters
ca: Defineix els &paràmetres

en: &More
ca: &Més

en: State
ca: Estat

en: Run
ca: Executa

en: Clear Output
ca: Neteja la sortida

en: Clear Input
ca: Neteja l'entrada

en: History
ca: Historial

en: Load
ca: Carrega

en: press CTRL-ENTER for new line or paste model data and press Load
ca: premeu Ctrl+Retorn per a una nova línia o enganxeu les dades del model i premeu Carrega

en: Messages will appear here. Enter commands in the box below. Click the console Help menu item for on-line help, which will appear in a new browser window.
ca: Els missatges apareixeran ací. Introduïu les ordres en el quadre a continuació. Feu clic a l'element Ajuda del menú de la consola per a consultar l'ajuda en línia, que es mostrarà en una nova finestra del navegador.

en: Jmol Script Console
ca: Consola de scripts del Jmol

en: Jmol Script Editor
ca: Editor d'scripts del Jmol

en: Console
ca: Consola

en: Open
ca: Obre

en: Check
ca: Comprova

en: Top[as in "go to the top" - (translators: remove this bracketed part]
ca: A dalt

en: Step
ca: Pas

en: Pause
ca: Pausa

en: Resume
ca: Reprèn

en: Halt
ca: Atura

en: Clear
ca: Neteja

en: Close
ca: Tanca

en: File or URL:
ca: Fitxer o URL:

en: Image Type
ca: Tipus d'imatge

en: JPEG Quality ({0})
ca: Qualitat del JPEG ({0})

en: PNG Compression  ({0})
ca: Compressió PNG ({0})

en: PNG Quality ({0})
ca: Qualitat del PNG ({0})

en: Yes
ca: Sí

en: Do you want to overwrite file {0}?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer {0}?

en: Warning
ca: Avís

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Abort file chooser dialog
ca: Avorta el diàleg de selecció de fitxers

en: Details
ca: Detalls

en: Directory
ca: Directori

en: Open selected directory
ca: Obre el directori seleccionat

en: Attributes
ca: Atributs

en: Modified
ca: Modificat

en: Generic File
ca: Fitxer genèric

en: Name
ca: Nom

en: File Name:
ca: Nom del fitxer:

en: Size
ca: Mida

en: Files of Type:
ca: Fitxers del tipus:

en: Type
ca: Tipus

en: Help
ca: Ajuda

en: FileChooser help
ca: Ajuda del selector de fitxers

en: Home
ca: Inici

en: List
ca: Llista

en: Look In:
ca: Cerca a:

en: Error creating new folder
ca: S'ha produït un error en crear la carpeta nova

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Open selected file
ca: Obre el fitxer seleccionat

en: Save
ca: Desa

en: Save selected file
ca: Desa el fitxer seleccionat

en: Save In:
ca: Desa a:

en: Update
ca: Actualitza

en: Update directory listing
ca: Actualitza la llista de directoris

en: Up
ca: Amunt

en: Up One Level
ca: Un nivell amunt

en: OK
ca: D'acord

en: Preview
ca: Previsualització

en: Append models
ca: Afegeix els models

en: PDB cartoons
ca: Dibuixos del PDB

en: NOTE: Backbone amide hydrogen positions are present and will be ignored. Their positions will be approximated, as in standard DSSP analysis.
    Use {0} to not use this approximation.
ca: Nota: Existeixen posicions pels hidrògens amida de l'esquelet però seran ignorats. Les seues posicions s'aproximaran, tal i com es fa en l''anàlisi DSSP típic.
    Utilitzeu {0} si no voleu emprar aquest mètode.

en: NOTE: Backbone amide hydrogen positions are present and will be used. Results may differ significantly from standard DSSP analysis.
    Use {0} to ignore these hydrogen positions.
ca: NOTA: Existeixen posicions per als hidrògens amida de l'esquelet i s'utilitzaran. Els resultats poden diferir d'un mode significatiu dels d'una anàlisi DSSP típica.
    Feu servir {0} per ignorar dites posicions dels hidrògens.

en: Arabic
ca: Àrab

en: Asturian
ca: Asturià

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Catalan
ca: Català

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Australian English
ca: Anglès d'Austràlia

en: British English
ca: Anglès britànic

en: American English
ca: Anglès americà

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Estonian
ca: Estonià

en: Basque
ca: Euskera

en: Finnish
ca: Finès

en: Faroese
ca: Feroès

en: French
ca: Francès

en: Frisian
ca: Frisó

en: Galician
ca: Gallec

en: Croatian
ca: Croat

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Armenian
ca: Armeni

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Javanese
ca: Javanès

en: Korean
ca: Coreà

en: Malay
ca: Malai

en: Norwegian Bokmal
ca: Noruec Bökmal

en: Dutch
ca: Holandès

en: Occitan
ca: Occità

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Brazilian Portuguese
ca: Portuguès del Brasil

en: Russian
ca: Rus

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Serbian
ca: Serbi

en: Swedish
ca: Suec

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Turkish
ca: Turc

en: Uyghur
ca: Uigur

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Simplified Chinese
ca: Xinès simplificat

en: Traditional Chinese
ca: Xinès tradicional

en: Could not get class for force field {0}
ca: No es pot aconseguir la classe del camp de força {0}

en: No atoms selected -- nothing to do!
ca: No s'ha seleccionat cap àtom -- no hi ha res per fer!

en: {0} atoms will be minimized.
ca: Es minimitzaran {0} àtoms.

en: could not setup force field {0}
ca: no ha pogut configurar-se el camp de força {0}

en: new
ca: nou

en: undo (CTRL-Z)
ca: desfés (CTRL + Z)

en: redo (CTRL-Y)
ca: refés (CTRL + Y)

en: center
ca: centre

en: add hydrogens
ca: afegeix els hidrògens

en: minimize
ca: minimitza

en: fix hydrogens and minimize
ca: corregeix els hidrògens i minimitza

en: clear
ca: neteja

en: save file
ca: desa l'arxiu

en: save state
ca: desa l'estat

en: invert ring stereochemistry
ca: inverteix l'estereoquímica de l'anell

en: delete atom
ca: suprimeix l'àtom

en: drag to bond
ca: arrossega per enllaçar

en: drag atom
ca: arrossega l'àtom

en: drag atom (and minimize)
ca: arrossega l'àtom (i minimitza)

en: drag and minimize molecule (docking)
ca: arrossega i minimitza la molècula (acoblament)

en: increase charge
ca: augmenta la càrrega

en: decrease charge
ca: disminueix la càrrega

en: delete bond
ca: suprimeix l'enllaç

en: single
ca: únic

en: double
ca: doble

en: increase order
ca: augmenta l'ordre

en: decrease order
ca: disminueix l'ordre

en: rotate bond (SHIFT-DRAG)
ca: rota l'enllaç (Mayús. + arrossega)

en: exit modelkit mode
ca: surt del modelat

en: Space Group
ca: Grup espacial

en: All
ca: Tot

en: {0} processors
ca: {0} processadors

en: {0} MB total
ca: {0} MB en total

en: {0} MB maximum
ca: {0} MB com a màxim

en: Mouse Manual
ca: Manual del ratolí

en: Translations
ca: Traduccions

en: System
ca: Sistema

en: No atoms loaded
ca: No s'ha carregat cap àtom

en: Configurations
ca: Configuracions

en: Model/Frame
ca: Model/fotograma

en: Language
ca: Idioma

en: By Residue Name
ca: Per nom de residu

en: By HETATM
ca: Per HETATM

en: Molecular Orbitals ({0})
ca: Orbitals moleculars ({0})

en: Symmetry
ca: Simetria

en: Hide Symmetry
ca: Amaga la simetria

en: Model information
ca: Informació del model

en: Select ({0})
ca: Selecciona ({0})

en: All {0} models
ca: Tots els {0} models

en: Configurations ({0})
ca: Configuracions ({0})

en: Collection of {0} models
ca: Col·lecció de {0} models

en: atoms: {0}
ca: àtoms: {0}

en: bonds: {0}
ca: enllaços: {0}

en: groups: {0}
ca: grups: {0}

en: chains: {0}
ca: cadenes: {0}

en: polymers: {0}
ca: polímers: {0}

en: View {0}
ca: Vista {0}

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Biomolecules
ca: Biomolècules

en: biomolecule {0} ({1} atoms)
ca: biomolècula {0} ({1} àtoms)

en: load biomolecule {0} ({1} atoms)
ca: carrega la biomolècula {0} ({1} àtoms)

en: None
ca: Cap

en: Display Selected Only
ca: Mostra només allò seleccionat

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: View
ca: Visualització

en: Front
ca: Frontal

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Top[as in "view from the top, from above" - (translators: remove this bracketed part]
ca: Des de dalt

en: Bottom
ca: Inferior

en: Back
ca: Dorsal

en: Protein
ca: Proteïna

en: Backbone
ca: Esquelet

en: Side Chains
ca: Cadenes laterals

en: Polar Residues
ca: Residus polars

en: Nonpolar Residues
ca: Residus no polars

en: Basic Residues (+)
ca: Residus bàsics (+)

en: Acidic Residues (-)
ca: Residus acídics (-)

en: Uncharged Residues
ca: Residus sense càrrega

en: DNA
ca: ADN

en: RNA
ca: ARN

en: AT pairs
ca: Parelles AT

en: GC pairs
ca: Parelles GC

en: AU pairs
ca: Parelles AU

en: All PDB "HETATM"
ca: Tots els «HETATM» del PDB

en: All Solvent
ca: Tot el solvent

en: All Water
ca: Tota l'aigua

en: Nonaqueous Solvent
ca: Solvent no aquós

en: Nonaqueous HETATM
ca: HETATM no aquosos

en: Ligand
ca: Lligand

en: Carbohydrate
ca: Carbohidrat

en: None of the above
ca: Cap dels anteriors

en: Style
ca: Estil

en: Scheme
ca: Esquema

en: CPK Spacefill
ca: Esferes CPK

en: Ball and Stick
ca: Boles i bastons

en: Sticks
ca: Bastons

en: Wireframe
ca: Filferro

en: Cartoon
ca: Dibuix

en: Trace
ca: Traç

en: Atoms
ca: Àtoms

en: Off
ca: Desactiva

en: Bonds
ca: Enllaços

en: On
ca: Activa

en: Hydrogen Bonds
ca: Enllaços d'hidrogen

en: Calculate
ca: Calcula

en: Set H-Bonds Side Chain
ca: Defineix els enllaços d'hidrogen de les cadenes laterals

en: Set H-Bonds Backbone
ca: Defineix els ponts d'hidrogen de l'esquelet

en: Disulfide Bonds
ca: Enllaços disulfur

en: Set SS-Bonds Side Chain
ca: Defineix els enllaços disulfur de les cadenes laterals

en: Set SS-Bonds Backbone
ca: Defineix els enllaços disulfur de l'esquelet

en: Structures
ca: Estructures

en: Cartoon Rockets
ca: Dibuix en coets

en: Ribbons
ca: Cintes

en: Rockets
ca: Coets

en: Strands
ca: Cadenes

en: Vibration
ca: Vibració

en: Spectra
ca: Espectres

en: {0} pixels
ca: {0} píxels

en: Scale {0}
ca: Escala {0}

en: Stereographic
ca: Estereogràfic

en: Red+Cyan glasses
ca: Ulleres vermell+cian

en: Red+Blue glasses
ca: Ulleres vermell+blau

en: Red+Green glasses
ca: Ulleres vermell+verd

en: Cross-eyed viewing
ca: Visió guenya

en: Wall-eyed viewing
ca: Visió paral·lela

en: Labels
ca: Etiquetes

en: With Element Symbol
ca: Amb el símbol de l'element

en: With Atom Name
ca: Amb el nom de l'àtom

en: With Atom Number
ca: Amb el número de l'àtom

en: Position Label on Atom
ca: Posició de l'etiqueta a l'àtom

en: Centered
ca: Centrat

en: Upper Right
ca: Marge superior dret

en: Lower Right
ca: Marge inferior dret

en: Upper Left
ca: Marge superior esquerre

en: Lower Left
ca: Marge inferior esquerre

en: By Scheme
ca: Per esquema

en: Alternative Location
ca: Ubicació alternativa

en: Molecule
ca: Molècula

en: Formal Charge
ca: Càrrega formal

en: Partial Charge
ca: Càrrega parcial

en: Temperature (Relative)
ca: Temperatura (relativa)

en: Temperature (Fixed)
ca: Temperatura (fixada)

en: Amino Acid
ca: Aminoàcid

en: Secondary Structure
ca: Estructura secundària

en: Chain
ca: Cadena

en: Group
ca: Grup

en: Monomer
ca: Monòmer

en: Shapely
ca: Segons la forma

en: Inherit
ca: Hereta

en: Black
ca: Negre

en: White
ca: Blanc

en: Cyan
ca: Cian

en: Red
ca: Vermell

en: Orange
ca: Taronja

en: Yellow
ca: Groc

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: Indigo
ca: Indi

en: Violet
ca: Violeta

en: Salmon
ca: Salmó

en: Olive
ca: Verd oliva

en: Maroon
ca: Granat

en: Gray
ca: Gris

en: Slate Blue
ca: Blau pissarra

en: Gold
ca: Daurat

en: Orchid
ca: Orquídia

en: Make Opaque
ca: Fes opaca

en: Make Translucent
ca: Fes translúcida

en: Background
ca: Fons

en: Surfaces
ca: Superfícies

en: Axes
ca: Eixos

en: Boundbox
ca: Quadre

en: Unit cell
ca: Cel·la unitat

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Spin
ca: Rotació

en: Set X Rate
ca: Defineix la velocitat X

en: Set Y Rate
ca: Defineix la velocitat Y

en: Set Z Rate
ca: Defineix la velocitat Z

en: Set FPS
ca: Defineix els FPS

en: Animation
ca: Animació

en: Animation Mode
ca: Mode d'animació

en: Play Once
ca: Reprodueix una vegada

en: Palindrome
ca: Palíndrom

en: Loop
ca: En bucle

en: Play
ca: Reprodueix

en: Stop
ca: Atura

en: Next Frame
ca: Següent fotograma

en: Previous Frame
ca: Anterior fotograma

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Reverse
ca: Reproducció inversa

en: Restart
ca: Reinicia

en: Measurements
ca: Mesures

en: Double-Click begins and ends all measurements
ca: Amb doble clic es comencen i acaben totes les mesures

en: Click for distance measurement
ca: Feu clic per a mesurar la distància

en: Click for angle measurement
ca: Feu clic per a mesurar l'angle

en: Click for torsion (dihedral) measurement
ca: Feu clic per a mesurar la torsió (angle dihèdric)

en: Click two atoms to display a sequence in the console
ca: Feu clic en dos àtoms per mostrar una seqüència en la consola

en: Delete measurements
ca: Suprimeix les mesures

en: List measurements
ca: Llista les mesures

en: Distance units nanometers
ca: Unitats de distància en nanòmetres

en: Distance units Angstroms
ca: Unitats de distància en Angstroms

en: Distance units picometers
ca: Unitats de distància en picòmetres

en: Set picking
ca: Defineix la tria

en: Center
ca: Centre

en: Identity
ca: Identitat

en: Label
ca: Etiqueta

en: Select atom
ca: Selecciona un àtom

en: Select chain
ca: Selecciona una cadena

en: Select element
ca: Selecciona un element

en: Select group
ca: Selecciona un grup

en: Select molecule
ca: Selecciona una molècula

en: Select site
ca: Selecciona un lloc

en: Show symmetry operation
ca: Mostra l'operació de simetria

en: Show
ca: Mostra

en: File Contents
ca: Continguts del fitxer

en: File Header
ca: Capçalera del fitxer

en: Isosurface JVXL data
ca: Dades JVXL de la isosuperfície

en: Molecular orbital JVXL data
ca: Dades JVXL de l'orbital molecular

en: Orientation
ca: Orientació

en: Space group
ca: Grup espacial

en: Current state
ca: Estat actual

en: File
ca: Fitxer

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Open from PDB
ca: Obre des del PDB

en: Load full unit cell
ca: Carrega la cel·la unitat sencera

en: Open script
ca: Obre un script

en: Save a copy of {0}
ca: Desa una còpia de {0}

en: Save script with state
ca: Desa l'script amb estat

en: Save script with history
ca: Desa l'script amb historial

en: Export {0} image
ca: Exporta la imatge {0}

en: Save JVXL isosurface
ca: Desa la isosuperfície JVXL

en: Export {0} 3D model
ca: Exporta el model 3D {0}

en: Computation
ca: Càlcul

en: Optimize structure
ca: Optimitza l'estructura

en: Model kit
ca: Eina de modelat

en: Extract MOL data
ca: Extreu-ne les dades MOL

en: Dot Surface
ca: Superfície puntejada

en: van der Waals Surface
ca: Superfície van der Waals

en: Molecular Surface
ca: Superfície molecular

en: Solvent Surface ({0}-Angstrom probe)
ca: Superfície del solvent (sonda de {0} Angstrom)

en: Solvent-Accessible Surface (VDW + {0} Angstrom)
ca: Superfície accesible al solvent (VDW + {0} Angstrom)

en: Reload {0}
ca: Torna a carregar {0}

en: Reload {0} + Display {1}
ca: Torna a carregar {0} + Mostra {1}

en: Reload + Polyhedra
ca: Recàrrega + polihedres

en: Hide
ca: Amaga

en: Dotted
ca: Puntejat

en: Pixel Width
ca: Amplada del píxel

en: Angstrom Width
ca: Amplada de l'àngstrom

en: Selection Halos
ca: Selecció dels halos

en: Show Hydrogens
ca: Mostra els hidrògens

en: Show Measurements
ca: Mostra les mesures

en: Perspective Depth
ca: Perspectiva en profunditat

en: RasMol Colors
ca: Colors del RasMol

en: About...
ca: Quant a...

en: script compiler ERROR:
ca: ERROR del compilador de script:

en: x y z axis expected
ca: s'esperava un eix x y z

en: {0} not allowed with background model displayed
ca: no es permet {0} amb el model de fons que es mostra

en: bad argument count
ca: nombre incorrecte d'arguments

en: Miller indices cannot all be zero.
ca: Els índexs de Miller no poden ser tots zero.

en: bad [R,G,B] color
ca: el color [R,G,B] és incorrecte

en: boolean expected
ca: s'esperava un booleà

en: boolean or number expected
ca: s'esperava un booleà o un nombre

en: boolean, number, or {0} expected
ca: s''esperava un boolea, un nombre o {0}

en: cannot set value
ca: No s'ha pogut posar el valor

en: color expected
ca: s'esperava un color

en: a color or palette name (Jmol, Rasmol) is required
ca: cal un nom de color o de paleta (Jmol, Rasmol)

en: command expected
ca: s'esperava una ordre

en: {x y z} or $name or (atom expression) required
ca: cal {x y z}, $name o (expressió atòmica)

en: draw object not defined
ca: l'objecte de dibuix no està definit

en: unexpected end of script command
ca: fi de l'ordre de l'script no esperat

en: valid (atom expression) expected
ca: s'esperava una (expressió atòmica) vàlida

en: (atom expression) or integer expected
ca: s'esperava una (expressió atòmica) o un nombre enter

en: filename expected
ca: s'esperava un nom de fitxer

en: file not found
ca: no s'ha trobat el fitxer

en: incompatible arguments
ca: arguments incompatibles

en: insufficient arguments
ca: arguments insuficients

en: integer expected
ca: s'esperava un enter

en: integer out of range ({0} - {1})
ca: l''enter és fora del rang ({0} - {1})

en: invalid argument
ca: l'argument no és vàlid

en: invalid parameter order
ca: ordre dels paràmetres no vàlid

en: keyword expected
ca: s'esperava una paraula clau

en: no MO coefficient data available
ca: no hi ha dades del coeficient d'OM disponibles

en: An MO index from 1 to {0} is required
ca: És necessari un índex d'OM d'1 a {0}

en: no MO basis/coefficient data available for this frame
ca: no hi ha dades de base/coeficient d'OM per a aquest fotograma

en: no MO occupancy data available
ca: no hi ha dades d'ocupació d'OM disponibles

en: Only one molecular orbital is available in this file
ca: Només hi ha un orbital molecular disponible en aquest fitxer

en: {0} require that only one model be displayed
ca: {0} requereix que només es mostri un model

en: {0} requires that only one model be loaded
ca: {0} requereix que només s'haga carregat un model

en: No data available
ca: No hi ha dades disponibles

en: No partial charges were read from the file; Jmol needs these to render the MEP data.
ca: No s'han llegit càrregues parcials al fitxer; el Jmol les necessita per a dibuixar les dades d'EPM.

en: No unit cell
ca: No hi ha cap cel·la unitat

en: number expected
ca: s'esperava un nombre

en: number must be ({0} or {1})
ca: el número ha de ser ({0} o {1})

en: decimal number out of range ({0} - {1})
ca: el nombre decimal està fora de l''abast ({0} - {1})

en: object name expected after '$'
ca: s'esperava el nom de l'objecte després de '$'

en: plane expected -- either three points or atom expressions or {0} or {1} or {2}
ca: s''esperava un pla -- tres punts, unes expressions atòmiques, {0}, {1} o {2}

en: property name expected
ca: s'esperava un nom de propietat

en: space group {0} was not found.
ca: no s''ha trobat el grup espacial {0}.

en: quoted string expected
ca: s'esperava una cadena entre cometes

en: quoted string or identifier expected
ca: s'esperava una cadena entre cometes o un identificador

en: too many rotation points were specified
ca: s'han especificat massa punts de rotació

en: too many script levels
ca: massa nivells de script

en: unrecognized atom property
ca: propietat de l'àtom no reconeguda

en: unrecognized bond property
ca: propietat de l'enllaç no reconeguda

en: unrecognized command
ca: ordre no reconegut

en: runtime unrecognized expression
ca: expressió d'execució no reconeguda

en: unrecognized object
ca: objecte no reconegut

en: unrecognized {0} parameter
ca: paràmetre {0} no reconegut

en: unrecognized {0} parameter in Jmol state script (set anyway)
ca: paràmetre {0} a l'script d'estat del Jmol no reconegut (tot i així definit)

en: unrecognized SHOW parameter --  use {0}
ca: paràmetre no reconegut per a SHOW -- utilitzeu {0}

en: write what? {0} or {1} "filename"
ca: què s'ha d'escriure? {0} o {1} "nomdefitxer"

en: script ERROR:
ca: ERROR de l'script:

en: {0} atoms deleted
ca: {0} àtoms suprimits

en: {0} hydrogen bonds
ca: {0} enllaços d'hidrogen

en: file {0} created
ca: s'ha creat el fitxer '{0}'

en: invalid context for {0}
ca: el context no és vàlid per a {0}

en: { number number number } expected
ca: s'esperava { nombre nombre nombre }

en: end of expression expected
ca: s'esperava la fi d'una expressió

en: identifier or residue specification expected
ca: s'esperava un identificador o una especifació de residu

en: invalid atom specification
ca: l'especificació d'àtom no és vàlida

en: invalid chain specification
ca: l'especificació de cadena no és vàlida

en: invalid expression token: {0}
ca: el testimoni d''expressió no és vàlid: {0}

en: invalid model specification
ca: l'especificació de model no és vàlida

en: missing END for {0}
ca: Manca END per a {0}

en: number or variable name expected
ca: s'esperava un nombre o nom de variable

en: residue specification (ALA, AL?, A*) expected
ca: s'esperava una especificació de residu (ALA, AL?, A*)

en: {0} expected
ca: esperava {0}

en: {0} unexpected
ca: no esperava {0}

en: unrecognized expression token: {0}
ca: no es reconeix el testimoni de l''expressió: {0}

en: unrecognized token: {0}
ca: fitxa no reconeguda: {0}

en: {0} struts added
ca: s'han afegit '{0}' puntals

en: {0} connections deleted
ca: s''han suprimit {0} connexions

en: {0} new bonds; {1} modified
ca: {0} enllaços nous; {1} de modificats

en: Note: More than one model is involved in this contact!
ca: Nota: en aquest contacte hi estan implicats uns quants models!

en: Click for menu...
ca: Feu clic per al menú…

en: Jmol Applet version {0} {1}.
    
    An OpenScience project.
    
    See http://www.jmol.org for more information
ca: Miniaplicació de Jmol, versió {0} {1}.
    
    Un projecte d'OpenScience. 
    
    Consulteu http://www.jmol.org per a més informació

en: File Error:
ca: Error de fitxer:

en: assign/new atom or bond (requires {0})
ca: assigna o afegix un àtom o enllaç (requerix {0})

en: pop up recent context menu (click on Jmol frank)
ca: obre el menú contextual recent (prem el logotip del Jmol)

en: delete atom (requires {0})
ca: esborra àtom (requerix {0})

en: delete bond (requires {0})
ca: esborra enllaç (requerix {0})

en: adjust depth (back plane; requires {0})
ca: ajusta el pla posterior de secció (requerix {0})

en: move atom (requires {0})
ca: moure àtom (requerix {0})

en: move whole DRAW object (requires {0})
ca: moure l'objecte dibuixat (requerix '{0})

en: move specific DRAW point (requires {0})
ca: moure un punt de l'objecte dibuixat (requerix '{0})

en: move label (requires {0})
ca: moure etiqueta (requerix {0})

en: move atom and minimize molecule (requires {0})
ca: moure àtom i minimitza la molècula (requerix {0})

en: move and minimize molecule (requires {0})
ca: mou i minimitza la molècula (requereix {0})

en: move selected atoms (requires {0})
ca: mou els àtoms seleccionats (requerix {0})

en: drag atoms in Z direction (requires {0})
ca: arrossega els àtoms en la direcció Z (requerix {0})

en: simulate multi-touch using the mouse)
ca: simula entrada multitàctil usant el ratolí)

en: translate navigation point (requires {0} and {1})
ca: trasllada el punt de navegació (requereix {0} i {1})

en: pick an atom
ca: trieu un àtom

en: connect atoms (requires {0})
ca: connecta els àtoms (requerix {0})

en: pick an ISOSURFACE point (requires {0}
ca: trieu un punt a la isosuperfície (ISOSURFACE) (requerix {0})

en: pick a label to toggle it hidden/displayed (requires {0})
ca: trieu una etiqueta per canviar la seva visibilitat (requereix {0})

en: pick an atom to include it in a measurement (after starting a measurement or after {0})
ca: trieu un àtom per incloure'l en una mesura (després d'iniciar una mesura o després de {0})

en: pick a point or atom to navigate to (requires {0})
ca: trieu un punt o un àtom fins el qual navegar (requerix {0})

en: pick a DRAW point (for measurements) (requires {0}
ca: trieu un punt d'un objecte dibuixat (per mesuraments) (requereix '{0})

en: pop up the full context menu
ca: obre el menú contextual complet

en: reset (when clicked off the model)
ca: reinicia (quan es cliqui fora del model)

en: rotate
ca: gira

en: rotate branch around bond (requires {0})
ca: rota la branca al voltant de l'enllaç (requerix '{0})

en: rotate selected atoms (requires {0})
ca: rota els àtoms seleccionats (requerix {0})

en: rotate Z
ca: gira la Z

en: rotate Z (horizontal motion of mouse) or zoom (vertical motion of mouse)
ca: rotació de l'eix Z (desplaçament horitzontal del ratolí) o mida (desplaçament vertical del ratolí)

en: select an atom (requires {0})
ca: seleccioneu un àtom (requerix {0})

en: select and drag atoms (requires {0})
ca: selecciona i arrossega els àtoms (requerix {0})

en: unselect this group of atoms (requires {0})
ca: de-selecciona aquest grup d'àtoms (requerix '{0})

en: select NONE (requires {0})
ca: cancel·la la selecció (requerix {0})

en: add this group of atoms to the set of selected atoms (requires {0})
ca: afegix aquest grup d'àtoms a la selecció (requerix '{0})

en: toggle selection (requires {0})
ca: (des)activa la selecció (requerix {0})

en: if all are selected, unselect all, otherwise add this group of atoms to the set of selected atoms (requires {0})
ca: si estan tots seleccionats, suprimeix la selecció; si no, afegeix aquest grup d'àtoms a la selecció (requerix '{0})

en: pick an atom to initiate or conclude a measurement
ca: trieu un àtom per iniciar o finalitzar una mesura

en: adjust slab (front plane; requires {0})
ca: ajusta el pla davanter de secció (requerix {0})

en: move slab/depth window (both planes; requires {0})
ca: desplaça els plànols de secció (requerix {0})

en: zoom (along right edge of window)
ca: zoom (al llarg de la vora dreta de la finestra)

en: click on two points to spin around axis counterclockwise (requires {0})
ca: feu clic en dos punts per a definir un eix de gir antihorari (requerix {0})

en: click on two points to spin around axis clockwise (requires {0})
ca: feu clic en dos punts per a definir un eix de gir horari (requereix {0})

en: stop motion (requires {0})
ca: atura el moviment (requerix {0})

en: spin model (swipe and release button and stop motion simultaneously)
ca: gira el model (llisqueu i deixeu anar el botó i atureu el moviment simultàniament)

en: translate
ca: trasllada

en: pick one more atom in order to spin the model around an axis
ca: trieu un o més àtoms per a fer girar el model al voltant d'un eix

en: pick two atoms in order to spin the model around an axis
ca: trieu dos àtoms per a fer girar el model al voltant d'un eix

en: pick one more atom in order to display the symmetry relationship
ca: trieu un àtom més per mostrar la relació de simetria

en: pick two atoms in order to display the symmetry relationship between them
ca: trieu en ordre dos àtoms per a mostrar la relació de simetria entre ells

en: Setting log file to {0}
ca: Definint l'arxiu de registre com a '{0}

en: Cannot set log file path.
ca: No es pot establir la ruta de l'arxiu de registre.

en: {0} atoms hidden
ca: {0} àtoms amagats

en: {0} atoms selected
ca: {0} àtoms seleccionats

en: Drag to move label
ca: Arrossegueu per a moure l'etiqueta

en: clipboard is not accessible -- use signed applet
ca: el porta-retalls no és accessible -- utilitzeu una miniaplicació signada

en: {0} hydrogens added
ca: s'han afegit '{0} hidrògens
