jmol - en to eu translation catalogue (461 entries)

en: Element?
eu: Elementua?

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Search...
eu: &Bilatu...

en: &Commands
eu: &Komandoak

en: Math &Functions
eu: &Funtzio matematikoak

en: Set &Parameters
eu: Ezarri &parametroak

en: &More
eu: &Gehiago

en: Editor
eu: Editorea

en: State
eu: Egoera

en: Run
eu: Exekutatu

en: Clear Output
eu: Garbitu irteera

en: Clear Input
eu: Garbitu sarrera

en: History
eu: Historia

en: Load
eu: Kargatu

en: press CTRL-ENTER for new line or paste model data and press Load
eu: sakatu KTRL+ENTER lerro berrirako edo kopiatu ereduaren datuak eta sakatu Kargatu

en: Messages will appear here. Enter commands in the box below. Click the console Help menu item for on-line help, which will appear in a new browser window.
eu: Mezuak hemen agertuko dira. Sartu komandoak beheko koadroan. Klikatu kontsolako Laguntza menu-elementua lineako laguntza lortzeko. Laguntza hau arakatzailearen leiho berri batean agertuko da.

en: Jmol Script Console
eu: Jmol script kontsola

en: Jmol Script Editor
eu: Jmol script editorea

en: Console
eu: Kontsola

en: Open
eu: Ireki

en: Script
eu: Script-a

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Top[as in "go to the top" - (translators: remove this bracketed part]
eu: Igo

en: Step
eu: Pausoa

en: Pause
eu: Pausatu

en: Resume
eu: Berrekin

en: Halt
eu: Gelditu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Close
eu: Itxi

en: File or URL:
eu: Fitxategia edo URLa:

en: Image Type
eu: Irudi-mota

en: JPEG Quality ({0})
eu: JPEG kalitatea ({0})

en: PNG Compression  ({0})
eu: PNG konpresioa  ({0})

en: PNG Quality ({0})
eu: PNG kalitatea ({0})

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Do you want to overwrite file {0}?
eu: {0} fitxategia gainidatzi nahi duzu?

en: Warning
eu: Abisua

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Open selected directory
eu: Ireki hautatutako direktorioa

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: Generic File
eu: Fitxategi generikoa

en: Name
eu: Izena

en: File Name:
eu: Fitxategi-izena:

en: Size
eu: Tamaina

en: Files of Type:
eu: Mota honetako fitxategiak:

en: Type
eu: Mota

en: Help
eu: Laguntza

en: FileChooser help
eu: Fitxategi-hautatzailearen laguntza

en: Home
eu: Etxea

en: List
eu: Zerrenda

en: Look In:
eu: Begiratu hemen:

en: Error creating new folder
eu: Errorea karpeta berria sortzean

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Create New Folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Open selected file
eu: Ireki hautatutako fitxategia

en: Save
eu: Gorde

en: Save selected file
eu: Gorde hautatutako fitxategia

en: Save In:
eu: Gorde hemen:

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update directory listing
eu: Eguneratu direktorio-zerrenda

en: Up
eu: Gora

en: Up One Level
eu: Igo maila bat

en: OK
eu: Ados

en: Preview
eu: Aurreikusi

en: Append models
eu: Gehitu ereduak

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Asturian
eu: Asturiera

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: German
eu: Alemana

en: Greek
eu: Greziera

en: Australian English
eu: Australiako ingelesa

en: British English
eu: Erresuma Batuko ingelesa

en: American English
eu: AEBetako ingelesa

en: Spanish
eu: Espainiera

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Basque
eu: Euskara

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: Faroese
eu: Faroera

en: French
eu: Frantsesa

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Galician
eu: Galiziera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Italian
eu: Italiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Javanese
eu: Javera

en: Korean
eu: Koreera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Norwegian Bokmal
eu: Bokmal norvegiera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Occitan
eu: Okzitaniera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Brazilian Portuguese
eu: Brasilgo portugesa

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Uyghur
eu: Uigurrera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Simplified Chinese
eu: Txinera sinplifikatua

en: Traditional Chinese
eu: Txinera tradizionala

en: Could not get class for force field {0}
eu: Ezin izan da {0} indar-eremuarentzako klasea eskuratu

en: No atoms selected -- nothing to do!
eu: Ez dago atomorik hautatuta -- egitekorik ez!

en: {0} atoms will be minimized.
eu: {0} atomo minimizatuko dira.

en: could not setup force field {0}
eu: ezin izan da {0} eremua konfiguratu

en: new
eu: berria

en: undo (CTRL-Z)
eu: desegin (Ktrl+Z)

en: redo (CTRL-Y)
eu: berregin (Ktrl+Y)

en: center
eu: erdia

en: add hydrogens
eu: gehitu hidrogenoak

en: minimize
eu: minimizatu

en: clear
eu: garbitu

en: save file
eu: gorde fitxategia

en: save state
eu: gorde egoera

en: invert ring stereochemistry
eu: alderantzikatu eraztunaren estereokimika

en: delete atom
eu: ezabatu atomoa

en: drag to bond
eu: arrastatu loturara

en: drag atom
eu: arrastatu atomoa

en: drag atom (and minimize)
eu: arrastatu atomoa (eta minimizatu)

en: increase charge
eu: handitu karga

en: decrease charge
eu: txikiagotu karga

en: delete bond
eu: ezabatu lotura

en: single
eu: bakuna

en: double
eu: bikoitza

en: triple
eu: hirukoitza

en: rotate bond (SHIFT-DRAG)
eu: biratu lotura (SHIFT eta arrastatu)

en: exit modelkit mode
eu: irten modelatze tresna-jokoa modutik

en: All
eu: Guztiak

en: {0} processors
eu: {0} prozesatzaile

en: {0} MB total
eu: guztira {0} MB

en: {0} MB maximum
eu: {0} MB gehienez

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: System
eu: Sistema

en: No atoms loaded
eu: Atomorik ez kargatuta

en: Configurations
eu: Konfigurazioak

en: Element
eu: Elementua

en: Model/Frame
eu: Eredua/Markoa

en: Language
eu: Hizkuntza

en: By Residue Name
eu: Hondarraren izenaren arabera

en: By HETATM
eu: HETATMen arabera

en: Molecular Orbitals ({0})
eu: Orbital molekularrak ({0})

en: Symmetry
eu: Simetria

en: Hide Symmetry
eu: Ezkutatu simetria

en: Model information
eu: Ereduaren informazioa

en: Select ({0})
eu: Hautatu ({0})

en: All {0} models
eu: {0} ereduak

en: Configurations ({0})
eu: ({0}) konfigurazio

en: Collection of {0} models
eu: {0} ereduren bilduma

en: atoms: {0}
eu: atomoak: {0}

en: bonds: {0}
eu: loturak: {0}

en: groups: {0}
eu: taldeak: {0}

en: chains: {0}
eu: kateak: {0}

en: polymers: {0}
eu: polimeroak: {0}

en: model {0}
eu: {0} eredua

en: View {0}
eu: {0} ikuspegia

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Biomolecules
eu: Biomolekulak

en: biomolecule {0} ({1} atoms)
eu: {0} biomolekula ({1} atomo)

en: load biomolecule {0} ({1} atoms)
eu: kargatu {0} biomolekula ({1} atomo)

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display Selected Only
eu: Bistaratu hautatutakoak soilik

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: View
eu: Ikusi

en: Front
eu: Aurrealdea

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Top[as in "view from the top, from above" - (translators: remove this bracketed part]
eu: Goiko aldea

en: Bottom
eu: Behealdea

en: Back
eu: Atzealdea

en: Protein
eu: Proteina

en: Backbone
eu: Bizkarrezurra

en: Side Chains
eu: Albo-kateak

en: Polar Residues
eu: Hondar polarrak

en: Nonpolar Residues
eu: Hondar apolarrak

en: Basic Residues (+)
eu: Hondar basikoak (+)

en: Acidic Residues (-)
eu: Hondar azidoak (-)

en: Uncharged Residues
eu: Kargarik gabeko hondarrak

en: Nucleic
eu: Nukleiko

en: Bases
eu: Baseak

en: AT pairs
eu: AT pareak

en: GC pairs
eu: GC pareak

en: AU pairs
eu: AU pareak

en: All PDB "HETATM"
eu: PDB "HETATM" guztiak

en: All Solvent
eu: Disolbatzaile guztiak

en: All Water
eu: Guztia ura

en: Nonaqueous Solvent
eu: Disolbatzaile ez-akuosoa

en: Nonaqueous HETATM
eu: HETATM ez-akuosoa

en: Ligand
eu: Lotugaia

en: Carbohydrate
eu: Karbohidratoa

en: None of the above
eu: Hauetako bat ere ez

en: Style
eu: Estiloa

en: Scheme
eu: Eskema

en: Ball and Stick
eu: Bolak eta makilak

en: Sticks
eu: Makilak

en: Wireframe
eu: Burdin-haria

en: Cartoon
eu: Marrazkia

en: Trace
eu: Arrastoa

en: Atoms
eu: Atomoak

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: {0}% van der Waals
eu: %{0} van der Waals

en: Bonds
eu: Loturak

en: On
eu: Aktibatuta

en: Hydrogen Bonds
eu: Hidrogeno-loturak

en: Calculate
eu: Kalkulatu

en: Set H-Bonds Side Chain
eu: Ezarri H-loturak albo-katean

en: Set H-Bonds Backbone
eu: Ezarri H-loturen bizkarrezurrean

en: Disulfide Bonds
eu: Disulfuro-loturak

en: Set SS-Bonds Side Chain
eu: Ezarri SS-loturak albo-katean

en: Set SS-Bonds Backbone
eu: Ezarri SS-loturak bizkarrezurrean

en: Structures
eu: Egiturak

en: Ribbons
eu: Xingolak

en: Vibration
eu: Bibrazioa

en: Vectors
eu: Bektoreak

en: Spectra
eu: Espektroa

en: {0} pixels
eu: {0} pixel

en: Scale {0}
eu: {0} eskala

en: Stereographic
eu: Estereografikoa

en: Red+Cyan glasses
eu: Gorria+zian betaurrekoak

en: Red+Blue glasses
eu: Gorria+urdina betaurrekoak

en: Red+Green glasses
eu: Gorria+berdea betaurrekoak

en: Labels
eu: Etiketak

en: With Element Symbol
eu: Elementuaren sinboloarekin

en: With Atom Name
eu: Atomoaren izenarekin

en: With Atom Number
eu: Atomo zenbakiarekin

en: Position Label on Atom
eu: Labelaren kokapena atomoan

en: Centered
eu: Erdian

en: Upper Right
eu: Goian eskuinean

en: Lower Right
eu: Behean eskuinean

en: Upper Left
eu: Goian ezkerrean

en: Lower Left
eu: Behean ezkerrean

en: Color
eu: Kolorea

en: By Scheme
eu: Eskemaren arabera

en: Element (CPK)
eu: Elementua (CPK)

en: Alternative Location
eu: Kokapen alternatiboa

en: Molecule
eu: Molekula

en: Formal Charge
eu: Karga formala

en: Partial Charge
eu: Karga partziala

en: Temperature (Relative)
eu: Tenperatura (Erlatiboa)

en: Temperature (Fixed)
eu: Tenperatura (Finkoa)

en: Amino Acid
eu: Aminoazidoa

en: Secondary Structure
eu: Egitura sekundarioa

en: Chain
eu: Katea

en: Group
eu: Taldea

en: Monomer
eu: Monomeroa

en: Inherit
eu: Heredatu

en: Black
eu: Beltza

en: White
eu: Zuria

en: Cyan
eu: Ziana

en: Red
eu: Gorria

en: Orange
eu: Laranja

en: Yellow
eu: Horia

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Indigo
eu: Anila

en: Violet
eu: Bioleta

en: Salmon
eu: Izokina

en: Olive
eu: Oliba

en: Maroon
eu: Granatea

en: Gray
eu: Grisa

en: Slate Blue
eu: Arbel-urdina

en: Gold
eu: Urrea

en: Orchid
eu: Orkidea

en: Make Opaque
eu: Bihurtu opako

en: Make Translucent
eu: Bihurtu garden

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Surfaces
eu: Gainazalak

en: Axes
eu: Ardatzak

en: Unit cell
eu: Gelaxka-unitatea

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Spin
eu: Biratu

en: Set X Rate
eu: Ezarri X proportzioa

en: Set Y Rate
eu: Ezarri Y proportzioa

en: Set Z Rate
eu: Ezarri Z proportzioa

en: Set FPS
eu: Ezarri FPS

en: Animation
eu: Animazioa

en: Animation Mode
eu: Animazio-modua

en: Play Once
eu: Erreproduzitu behin

en: Palindrome
eu: Palindromoa

en: Loop
eu: Begizta

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Next Frame
eu: Hurrengo markoa

en: Previous Frame
eu: Aurreko markoa

en: Rewind
eu: Birbobinatu

en: Reverse
eu: Alderantziz

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Measurements
eu: Neurketak

en: Double-Click begins and ends all measurements
eu: Klik bikoitzak neurketa guztiak hasi eta bukatzen ditu

en: Click for distance measurement
eu: Klikatu distantzia neurtzeko

en: Click for angle measurement
eu: Klikatu angelua neurtzeko

en: Click for torsion (dihedral) measurement
eu: Klikatu bihurdura (angelu diedroa) neurtzeko

en: Click two atoms to display a sequence in the console
eu: Klikatu bi atomo kontsolan sekuentzia bat bistaratzeko

en: Delete measurements
eu: Ezabatu neurketak

en: List measurements
eu: Zerrendatu neurketak

en: Distance units nanometers
eu: Distantzia nanometrotan

en: Distance units Angstroms
eu: Distantzia Angstrometan

en: Distance units picometers
eu: Distantzia pikometroetan

en: Center
eu: Erdian

en: Identity
eu: Identitatea

en: Label
eu: Etiketa

en: Select atom
eu: Hautatu atomoa

en: Select chain
eu: Hautatu katea

en: Select element
eu: Hautatu elementua

en: Select group
eu: Hautatu taldea

en: Select molecule
eu: Hautatu molekula

en: Select site
eu: Hautatu lekua

en: Show symmetry operation
eu: Erakutsi simetria-eragiketa

en: Show
eu: Erakutsi

en: File Contents
eu: Fitxategiaren edukiak

en: File Header
eu: Fitxategiaren goiburua

en: Isosurface JVXL data
eu: Isoazaleraren JVXL datuak

en: Molecular orbital JVXL data
eu: Orbital molekularraren JVXL datuak

en: Model
eu: Eredua

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Current state
eu: Uneko egoera

en: File
eu: Fitxategia

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Open from PDB
eu: Ireki PDBtik

en: Load full unit cell
eu: Kargatu gelaxka-unitate osoa

en: Open script
eu: Ireki scripta

en: Save a copy of {0}
eu: Gorde {0}(r)en kopia

en: Save script with state
eu: Gorde scripta egoerarekin

en: Save script with history
eu: Gorde scripta historiarekin

en: Export {0} image
eu: Esportatu {0} irudia

en: Save JVXL isosurface
eu: Gorde JVXL isogainazala

en: Export {0} 3D model
eu: Esportatu {0} 3Dko eredua

en: Computation
eu: Kalkulua

en: Optimize structure
eu: Optimizatu egitura

en: Model kit
eu: Modelatze tresna-jokoa

en: Extract MOL data
eu: Erauzi MOL datuak

en: Dot Surface
eu: Puntu gainazala

en: van der Waals Surface
eu: van der Waals gainazala

en: Molecular Surface
eu: Gainazal molekularra

en: Solvent Surface ({0}-Angstrom probe)
eu: Disolbatzaile-gainazala ({0}-Angstromeko zunda)

en: Reload {0}
eu: Birkargatu {0}

en: Reload {0} + Display {1}
eu: Birkargatu {0} + erakutsi {1}

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Pixel Width
eu: Pixel zabalera

en: Show Hydrogens
eu: Erakutsi hidrogenoak

en: Show Measurements
eu: Erakutsi neurketak

en: Perspective Depth
eu: Perspektiba sakonera

en: RasMol Colors
eu: RasMol koloreak

en: About...
eu: Honi buruz...

en: script compiler ERROR:
eu: script-konpilatzailearen ERROREA:

en: x y z axis expected
eu: x y z ardatza espero zen

en: bad argument count
eu: argumentu kopuru okerra

en: Miller indices cannot all be zero.
eu: Miller indize guztiek ezin dute zero izan

en: bad [R,G,B] color
eu: [R,G,B] kolore okerra

en: boolean expected
eu: boolearra espero zen

en: boolean or number expected
eu: boolearra edo zenbakia espero zen

en: boolean, number, or {0} expected
eu: boolearra, zenbakia edo {0} espero zen

en: cannot set value
eu: ezin da balioa ezarri

en: color expected
eu: kolorea espero zen

en: a color or palette name (Jmol, Rasmol) is required
eu: kolore bat edo paleta-izen bat (Jmol, Rasmol) behar da

en: command expected
eu: komandoa espero zen

en: filename expected
eu: fitxategi-izena espero zen

en: file not found
eu: ez da aurkitu fitxategia

en: incompatible arguments
eu: argumentu bateraezinak

en: insufficient arguments
eu: argumentu gutxiegi

en: integer expected
eu: osokoa espero zen

en: integer out of range ({0} - {1})
eu: osokoa ({0} - {1} tartetik kanpo)

en: invalid argument
eu: argumentu baliogabea

en: invalid parameter order
eu: parametroen ordena baliogabea

en: keyword expected
eu: gako-hitza espero zen

en: no MO coefficient data available
eu: ez dago orbital molekularren koefizienterik eskuragarri

en: An MO index from 1 to {0} is required
eu: 1 eta {0} arteko orbital molekular indizea behar da

en: Only one molecular orbital is available in this file
eu: Orbital molekular bakarra dago eskuragarri fitxategi honetan

en: No data available
eu: Ez dago daturik eskuragarri

en: No partial charges were read from the file; Jmol needs these to render the MEP data.
eu: Ez da karga partzialik irakurri fitxategitik; Jmol-ek MEP datuak errendatzeko beharrezkoak dira.

en: No unit cell
eu: Unitate-gelaxkarik ez

en: number expected
eu: zenbakia espero zen

en: number must be ({0} or {1})
eu: zenbakiak ({0} edo {1}) izan behar du

en: decimal number out of range ({0} - {1})
eu: zenbaki hamartarra ({0} - {1}) tartetik kanpo

en: object name expected after '$'
eu: objektu-izena espero zen '$'ren ondoren

en: property name expected
eu: propietate-izena espero zen

en: quoted string expected
eu: kakotx arteko katea espero zen

en: quoted string or identifier expected
eu: kakotx arteko katea edo identifikatzailea espero zen

en: too many rotation points were specified
eu: errotazio-puntu gehiegi zehaztu dira

en: too many script levels
eu: script-maila gehiegi

en: unrecognized atom property
eu: atomoaren propietate ezezaguna

en: unrecognized bond property
eu: loturaren propietate ezezaguna

en: unrecognized command
eu: komando ezezaguna

en: unrecognized object
eu: objektu ezezaguna

en: unrecognized {0} parameter in Jmol state script (set anyway)
eu: {0} parametro ezezaguna Jmol egoera-scriptean (ezarri hala ere)

en: unrecognized SHOW parameter --  use {0}
eu: SHOW parametro ezezaguna -- erabili {0}

en: write what? {0} or {1} "filename"
eu: zer idatzi? {0} ala {1} "fitxategi-izena"

en: script ERROR:
eu: script ERROREA:

en: {0} atoms deleted
eu: {0} atomo ezabatuta

en: {0} hydrogen bonds
eu: {0} hidrogeno-lotura

en: file {0} created
eu: {0} fitxategia sortuta

en: invalid context for {0}
eu: {0}-(r)entzako testuinguru baliogabea

en: { number number number } expected
eu: { zenbakia zenbakia zenbakia } espero zen

en: identifier or residue specification expected
eu: identifikatzailea edo hondarraren zehaztapena espero zen

en: invalid atom specification
eu: atomoaren zehaztapen baliogabea

en: invalid chain specification
eu: katearen zehaztapen baliogabea

en: invalid model specification
eu: ereduaren zehaztapen baliogabea

en: number or variable name expected
eu: zenbakia edo aldagai-izena espero zen

en: {0} expected
eu: {0} espero zen

en: {0} unexpected
eu: ez zen {0} espero

en: {0} connections deleted
eu: {0} lotura ezabatuta

en: {0} new bonds; {1} modified
eu: {0} lotura berri; {1} aldatuta

en: Click for menu...
eu: Klikatu menurako...

en: Jmol Applet version {0} {1}.
    
    An OpenScience project.
    
    See http://www.jmol.org for more information
eu: Jmol appletaren {0} {1} bertsioa.
    
    OpenScience proiektu bat.
    
    Informazio gehiagorako bisitatu http://www.jmol.org

en: File Error:
eu: Fitxategi-errorea:

en: delete atom (requires {0})
eu: ezabatu atomoa ({0} behar du)

en: delete bond (requires {0})
eu: ezabatu lotura ({0} behar du)

en: move atom (requires {0})
eu: mugitu atomoa ({0} behar du)

en: move label (requires {0})
eu: mugitu etiketa ({0} behar du)

en: move atom and minimize molecule (requires {0})
eu: mugitu atomoa eta minimizatu molekula ({0} behar du)

en: move and minimize molecule (requires {0})
eu: mugitu eta minimizatu molekula ({0} behar du)

en: move selected atoms (requires {0})
eu: mugitu hautatutako atomoak ({0} behar du)

en: drag atoms in Z direction (requires {0})
eu: arrastatu atomoak Z norabidean ({0} behar du)

en: pick an atom
eu: aukeratu atomo bat

en: connect atoms (requires {0})
eu: konektatu atomoak ({0} behar du)

en: pick a label to toggle it hidden/displayed (requires {0})
eu: aukeratu etiketa bat ezkutatu/bistaratu txandakatzeko ({0} behar du)

en: reset (when clicked off the model)
eu: leheneratu (eredutik kanpora klikatzean)

en: rotate
eu: biratu

en: rotate branch around bond (requires {0})
eu: biratu adarra loturaren inguruan ({0} behar du)

en: rotate selected atoms (requires {0})
eu: biratu hautatutako atomoak ({0} behar du)

en: rotate Z
eu: biratu Z

en: rotate Z (horizontal motion of mouse) or zoom (vertical motion of mouse)
eu: biratu Z (saguaren mugimendu horizontala) edo egin zoom (saguaren mugimendu bertikala)

en: select an atom (requires {0})
eu: hautatu atomo bat ({0} behar du)

en: select and drag atoms (requires {0})
eu: hautatu eta arrastatu atomoak ({0} behar du)

en: unselect this group of atoms (requires {0})
eu: desautatu atomo-talde hau ({0} behar du)

en: add this group of atoms to the set of selected atoms (requires {0})
eu: gehitu atomo-talde hau hautatutako atomo-sortara ({0} behar du)

en: toggle selection (requires {0})
eu: txandakatu hautapena ({0} behar du)

en: if all are selected, unselect all, otherwise add this group of atoms to the set of selected atoms (requires {0})
eu: guztiak hautatuta badaude, desautatu guztiak, bestela gehitu atomo-talde hau hautatutako atomo-sortara ({0} behar du)

en: pick an atom to initiate or conclude a measurement
eu: aukeratu atomo bat neurketa bat hasi edo bukatzeko

en: zoom (along right edge of window)
eu: zooma (leihoaren eskuineko ertzean zehar)

en: click on two points to spin around axis counterclockwise (requires {0})
eu: klikatu bi puntutan ardatzaren inguruan ezkerrera biratzeko ({0} behar du)

en: click on two points to spin around axis clockwise (requires {0})
eu: klikatu bi puntutan ardatzaren inguruan eskuinera biratzeko ({0} behar du)

en: stop motion (requires {0})
eu: gelditu mugimendua ({0} behar du)

en: translate
eu: translazioa

en: zoom
eu: zooma

en: pick one more atom in order to spin the model around an axis
eu: aukeratu beste atomo bat eredua ardatz baten inguruan biratzeko

en: pick two atoms in order to spin the model around an axis
eu: aukeratu bi atomo eredua ardatz baten inguruan biratzeko

en: pick one more atom in order to display the symmetry relationship
eu: aukeratu beste atomo bat simetria-erlazioa bistaratzeko

en: pick two atoms in order to display the symmetry relationship between them
eu: aukeratu bi atomo beren arteko simetria-erlazioa bistaratzeko

en: Setting log file to {0}
eu: {0} egunkari-fitxategia ezartzen

en: Cannot set log file path.
eu: Ezin da egunkari-fitxategiaren bidea ezarri.

en: {0} atoms hidden
eu: {0} atomo ezkutatuta

en: {0} atoms selected
eu: {0} atomo hautatuta

en: Drag to move label
eu: Arrastatu etiketa mugitzeko

en: {0} hydrogens added
eu: {0} hidrogeno gehituta
