jmol - en to ms translation catalogue (506 entries)

en: Element?
ms: Unsur?

en: &Help
ms: &Bantuan

en: &Search...
ms: &Gelintar...

en: &Commands
ms: &Perintah

en: Math &Functions
ms: &Fungsi Matematik

en: Set &Parameters
ms: Tetapkan &Parameter

en: &More
ms: &Lagi

en: Editor
ms: Penyunting

en: State
ms: Keadaan

en: Run
ms: Jalankan

en: Clear Output
ms: Kosongkan Output

en: Clear Input
ms: Kosongkan Input

en: History
ms: Sejarah

en: Load
ms: Muat

en: press CTRL-ENTER for new line or paste model data and press Load
ms: tekan CTRL-ENTER untuk baris baru atau tampal data model dan tekan Muat

en: Messages will appear here. Enter commands in the box below. Click the console Help menu item for on-line help, which will appear in a new browser window.
ms: Mesej akan muncul disini. Masukkan perintah didalam kotak dibawah. Klik pada konsol item menu Bantuan untuk bantuan atas-talian, yang mana akan muncul didalam tetingkap pelayar baru.

en: Jmol Script Console
ms: Konsol Skrip Jmol

en: Jmol Script Editor
ms: Penyunting Skrip Jmol

en: Console
ms: Konsol

en: Open
ms: Buka

en: Script
ms: Skrip

en: Check
ms: Semak

en: Top[as in "go to the top" - (translators: remove this bracketed part]
ms: Atas[sebagaimana "pergi ke atas"

en: Step
ms: Langkah

en: Pause
ms: Jeda

en: Resume
ms: Sambung

en: Halt
ms: Henti

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Close
ms: Tutup

en: File or URL:
ms: Fail atau URL:

en: Image Type
ms: Jenis Imej

en: JPEG Quality ({0})
ms: Kualiti JPEG ({0})

en: PNG Compression  ({0})
ms: Pemampatan PNG ({0})

en: PNG Quality ({0})
ms: Kualiti PNG ({0})

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Do you want to overwrite file {0}?
ms: Anda ingin menulis-ganti fail {0}?

en: Warning
ms: Amaran

en: All Files
ms: Semua Fail

en: Cancel
ms: Batal

en: Abort file chooser dialog
ms: Henti paksa dialog pemilih fail

en: Details
ms: Perincian

en: Directory
ms: Direktori

en: Open selected directory
ms: Buka direktori pilihan

en: Attributes
ms: Atribut

en: Modified
ms: Diubahsuai

en: Generic File
ms: Fail Generik

en: Name
ms: Nama

en: File Name:
ms: Nama Fail:

en: Size
ms: Saiz

en: Files of Type:
ms: Jenis Fail:

en: Type
ms: Jenis

en: Help
ms: Bantuan

en: FileChooser help
ms: Bantuan Pemilih Fail

en: Home
ms: Rumah

en: List
ms: Senarai

en: Look In:
ms: Lihat Dalam:

en: Error creating new folder
ms: Ralat mencipta folder baru

en: New Folder
ms: Folder Baru

en: Create New Folder
ms: Cipta Folder Baru

en: Open selected file
ms: Buka fail pilihan

en: Save
ms: Simpan

en: Save selected file
ms: Simpan fail pilihan

en: Save In:
ms: Simpan Dalam:

en: Update
ms: Kemaskini

en: Update directory listing
ms: Kemaskini penyenaraian direktori

en: Up
ms: Naik

en: Up One Level
ms: Naik Satu Aras

en: Preview
ms: Pratonton

en: Append models
ms: Tambah model

en: PDB cartoons
ms: Karton PDB

en: NOTE: Backbone amide hydrogen positions are present and will be ignored. Their positions will be approximated, as in standard DSSP analysis.
    Use {0} to not use this approximation.
ms: PERHATIAN: Kedudukan tulang belakang hidrogen amida adalah hadir dan akan diabaikan. Kedudukan mereka akan dianggarkan, sebagaimana didalam analisis DSSP piawai.
    Guna {0} untuk tidak gunakan anggaran ini.

en: NOTE: Backbone amide hydrogen positions are present and will be used. Results may differ significantly from standard DSSP analysis.
    Use {0} to ignore these hydrogen positions.
ms: PERHATIAN: Kedudukan tulang belakang hidrogen amida adalah hadir dan akan digunakan. Keputusan akan berbeza sedikit daripada analisis DSSP piawai.
    Guna {0} untuk abaikan kedudukan hidrogen ini.

en: Arabic
ms: Arab

en: Asturian
ms: Asturia

en: Azerbaijani
ms: Azerbaijan

en: Bosnian
ms: Bosnia

en: Danish
ms: Denmark

en: German
ms: Jerman

en: Greek
ms: Yunani

en: Australian English
ms: Inggeris Australia

en: British English
ms: Inggeris Britain

en: American English
ms: Inggeris Amerika

en: Spanish
ms: Sepanyol

en: Estonian
ms: Estonia

en: Finnish
ms: Finland

en: French
ms: Perancis

en: Croatian
ms: Croatia

en: Hungarian
ms: Hungari

en: Armenian
ms: Armenia

en: Indonesian
ms: Indonesia

en: Italian
ms: Itali

en: Japanese
ms: Jepun

en: Javanese
ms: Jawa

en: Korean
ms: Korea

en: Malay
ms: Melayu

en: Dutch
ms: Belanda

en: Polish
ms: Poland

en: Portuguese
ms: Portugis

en: Brazilian Portuguese
ms: Portugis Brazil

en: Russian
ms: Rusia

en: Slovenian
ms: Slovenia

en: Serbian
ms: Serbia

en: Swedish
ms: Sweden

en: Turkish
ms: Turki

en: Uyghur
ms: Uighur

en: Ukrainian
ms: Ukraine

en: Simplified Chinese
ms: Cina Ringkas

en: Traditional Chinese
ms: Cina Tradisional

en: Could not get class for force field {0}
ms: Tidak dapat kelas untuk medan kuasa {0}

en: No atoms selected -- nothing to do!
ms: Tiada atom dipilih -- tiada apa dilakukan!

en: {0} atoms will be minimized.
ms: {0} atom akan diminimumkan.

en: could not setup force field {0}
ms: tidak dapat pasang medan kuasa {0}

en: new
ms: baru

en: undo (CTRL-Z)
ms: buat asal (CTRL-Z)

en: redo (CTRL-Y)
ms: buat semula (CTRL-Y)

en: center
ms: tengah

en: add hydrogens
ms: tambah hidrogen

en: minimize
ms: minimakan

en: fix hydrogens and minimize
ms: baiki hidrogen dan minimumkan

en: clear
ms: kosongkan

en: save file
ms: simpan fail

en: save state
ms: simpan keadaan

en: invert ring stereochemistry
ms: Songsangkan gelang stereokimia

en: delete atom
ms: padam atom

en: drag to bond
ms: seret ke ikatan

en: drag atom
ms: seret atom

en: drag atom (and minimize)
ms: seret atom (dan minimakan)

en: drag and minimize molecule (docking)
ms: seret dan minimumkan molekul (labuhkan)

en: increase charge
ms: naikkan cas

en: decrease charge
ms: kurangkan cas

en: delete bond
ms: padam ikatan

en: single
ms: tunggal

en: double
ms: ganda dua

en: triple
ms: ganda tiga

en: increase order
ms: tingkatkan tertib

en: decrease order
ms: kurangkan tertib

en: rotate bond (SHIFT-DRAG)
ms: putar ikatan (SHIFT-SERET)

en: exit modelkit mode
ms: keluar dari mod kit model

en: Space Group
ms: Kumpulan Ruang

en: All
ms: Semua

en: {0} processors
ms: Pemproses {0}

en: {0} MB total
ms: {0} MB keseluruhan

en: {0} MB maximum
ms: {0} MB maksimum

en: Mouse Manual
ms: Panduan Tetikus

en: Translations
ms: Terjemahan

en: System
ms: Sistem

en: No atoms loaded
ms: Tiada atom dimuatkan

en: Configurations
ms: Konfigurasi

en: Element
ms: Unsur

en: Model/Frame
ms: Model/Bingkai

en: Language
ms: Bahasa

en: By Residue Name
ms: Mengikut Nama Residu

en: By HETATM
ms: Berdasarkan HETATM

en: Molecular Orbitals ({0})
ms: Petala Molekul ({0})

en: Symmetry
ms: Simetri

en: Hide Symmetry
ms: Sembunyi Simetri

en: Model information
ms: Maklumat model

en: Select ({0})
ms: Pilih ({0})

en: All {0} models
ms: Semua {0} model

en: Configurations ({0})
ms: Konfigurasi ({0})

en: Collection of {0} models
ms: Koleksi dari {0} model

en: atoms: {0}
ms: atom: {0}

en: bonds: {0}
ms: ikatan: {0}

en: groups: {0}
ms: kumpulsn: {0}

en: chains: {0}
ms: rantaian: {0}

en: polymers: {0}
ms: polimer: {0}

en: View {0}
ms: Paparan {0}

en: Main Menu
ms: Menu Utama

en: Biomolecules
ms: Biomolekul

en: biomolecule {0} ({1} atoms)
ms: biomolekul {0} ({1} atom)

en: load biomolecule {0} ({1} atoms)
ms: muatkan biomolekul {0} ({1} atom)

en: None
ms: Tiada

en: Display Selected Only
ms: Papar Dipilih Sahaja

en: Invert Selection
ms: Terbalik Pemilihan

en: View
ms: Papar

en: Front
ms: Hadapan

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Top[as in "view from the top, from above" - (translators: remove this bracketed part]
ms: Atas

en: Bottom
ms: Bawah

en: Back
ms: Undur

en: Backbone
ms: Tulang Belakang

en: Side Chains
ms: Rantai Sisi

en: Polar Residues
ms: Residu Kutub

en: Nonpolar Residues
ms: Residu Bukan Kutub

en: Basic Residues (+)
ms: Residu Asas (+)

en: Acidic Residues (-)
ms: Residu Berasid (-)

en: Uncharged Residues
ms: Residu Tidak Dicas

en: Nucleic
ms: Nukleik

en: Bases
ms: Asas

en: AT pairs
ms: Pasangan AT

en: GC pairs
ms: Pasangan GC

en: AU pairs
ms: Pasangan AU

en: All PDB "HETATM"
ms: Semua PDB "HETATM"

en: All Solvent
ms: Semua Pelarut

en: All Water
ms: Semua Air

en: Nonaqueous Solvent
ms: Pelarut Bukan-Air

en: Nonaqueous HETATM
ms: HETATM Bukan-Air

en: Ligand
ms: Ligan

en: Carbohydrate
ms: Karbohidrat

en: None of the above
ms: Tiada seperti diatas

en: Style
ms: Gaya

en: Scheme
ms: Skema

en: CPK Spacefill
ms: Isian Ruang CPK

en: Ball and Stick
ms: Bola dan Kayu

en: Sticks
ms: Ranting

en: Wireframe
ms: Bingkai Wayar

en: Cartoon
ms: Kartun

en: Trace
ms: Surih

en: Atoms
ms: Atom

en: Off
ms: Dimatikan

en: Bonds
ms: Ikatan

en: On
ms: Dihidupkan

en: Hydrogen Bonds
ms: Kira Hidrogen

en: Calculate
ms: Kira

en: Set H-Bonds Side Chain
ms: Tetapkan Rantai Sisi Ikatan-H

en: Set H-Bonds Backbone
ms: Tetapkan Tulang Belakang Ikatan-H

en: Disulfide Bonds
ms: Ikatan Disulfida

en: Set SS-Bonds Side Chain
ms: Tetapkan Rantai Sisi Ikatan-SS

en: Set SS-Bonds Backbone
ms: Tetapkan Tulang Belakang Ikatan-SS

en: Structures
ms: Struktur

en: Cartoon Rockets
ms: Roket Karton

en: Ribbons
ms: Reben

en: Rockets
ms: Roket

en: Strands
ms: Bebenang

en: Vibration
ms: Getaran

en: Vectors
ms: Vektor

en: Spectra
ms: Spektra

en: {0} pixels
ms: {0} piksel

en: Scale {0}
ms: Skala {0}

en: Stereographic
ms: Stereografik

en: Red+Cyan glasses
ms: Kaca Merah+Sian

en: Red+Blue glasses
ms: Kaca Merah+Biru

en: Red+Green glasses
ms: Kaca Merah+Hijau

en: Cross-eyed viewing
ms: Pemaparan mata-silang

en: Wall-eyed viewing
ms: Pemaparan mata-dinding

en: Labels
ms: Label

en: With Element Symbol
ms: Dengan Simbol Unsur

en: With Atom Name
ms: Dengan Nama Atom

en: With Atom Number
ms: Dengan Nombor Atom

en: Position Label on Atom
ms: Kedudukan Label Atom

en: Centered
ms: Ditengah

en: Upper Right
ms: Kanan Atas

en: Lower Right
ms: Kanan Bawah

en: Upper Left
ms: Kiri Atas

en: Lower Left
ms: Kiri Bawah

en: Color
ms: Warna

en: By Scheme
ms: Berdasarkan Skema

en: Element (CPK)
ms: Unsur (CPK)

en: Alternative Location
ms: Lokasi Alternatif

en: Molecule
ms: Molekul

en: Formal Charge
ms: Cas Formal

en: Partial Charge
ms: Cas Separa

en: Temperature (Relative)
ms: Suhu (Relatif)

en: Temperature (Fixed)
ms: Suhu (Tetap)

en: Amino Acid
ms: Acid Amino

en: Secondary Structure
ms: Struktur Sekunder

en: Chain
ms: Rantai

en: Group
ms: Kumpulan

en: Shapely
ms: Berbentuk

en: Inherit
ms: Warisi

en: Black
ms: Hitam

en: White
ms: Putih

en: Cyan
ms: Sian

en: Red
ms: Merah

en: Orange
ms: Jingga

en: Yellow
ms: Kuning

en: Green
ms: Hijau

en: Blue
ms: Biru

en: Violet
ms: Ungu

en: Olive
ms: Hijau Zaitun

en: Maroon
ms: Merah Manggis

en: Gray
ms: Kelabu

en: Slate Blue
ms: Biru Loh

en: Gold
ms: Emas

en: Orchid
ms: Orkid

en: Make Opaque
ms: Jadikan Legap

en: Make Translucent
ms: Jadikan Lutsinar

en: Background
ms: Latar belakang

en: Surfaces
ms: Permukaan

en: Axes
ms: Paksi

en: Boundbox
ms: Kotak Ikatan

en: Unit cell
ms: Sel unit

en: Zoom
ms: Zum

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Spin
ms: Putar

en: Set X Rate
ms: Tetapkan Kadar X

en: Set Y Rate
ms: Tetapkan Kadar Y

en: Set Z Rate
ms: Tetapkan Kadar Z

en: Set FPS
ms: Tetapkan FPS

en: Animation
ms: Animasi

en: Animation Mode
ms: Mod Anijmasi

en: Play Once
ms: Main Sekali

en: Palindrome
ms: Palindrom

en: Loop
ms: Gelung

en: Play
ms: Main

en: Stop
ms: Henti

en: Next Frame
ms: Bingkai Berikut

en: Previous Frame
ms: Bingkai Terdahulu

en: Rewind
ms: Ulang

en: Reverse
ms: Undur

en: Restart
ms: Mula Semula

en: Measurements
ms: Pengukuran

en: Double-Click begins and ends all measurements
ms: Dwi-Klik untuk mula dan akhirkan semua pengukuran

en: Click for distance measurement
ms: Klik untuk pengukuran jarak

en: Click for angle measurement
ms: Klik untuk pengukuran sudut

en: Click for torsion (dihedral) measurement
ms: Klik untuk pengukuran torsion (dihedral)

en: Click two atoms to display a sequence in the console
ms: Klik dua atom untuk paparkan jujukan didalam konsol

en: Delete measurements
ms: Padam pengukuran

en: List measurements
ms: Senarai pengukuran

en: Distance units nanometers
ms: Unit jarak nanometer

en: Distance units Angstroms
ms: Unit jarak Angstroms

en: Distance units picometers
ms: Unit jarak pikometer

en: Set picking
ms: Tetapkan pengambilan

en: Center
ms: Tengah

en: Identity
ms: Identiti

en: Select atom
ms: Pilih atom

en: Select chain
ms: Pilih rantai

en: Select element
ms: Pilih unsur

en: Select group
ms: Pilih kumpulan

en: Select molecule
ms: Pilih molekul

en: Select site
ms: Pilih laman

en: Show symmetry operation
ms: Papar operasi simetri

en: Show
ms: Papar

en: File Contents
ms: Kandungan Fail

en: File Header
ms: Pengepala Fail

en: Isosurface JVXL data
ms: Data Isosurface JVXL

en: Molecular orbital JVXL data
ms: Data JVXL orbital molekul

en: Orientation
ms: Orientasi

en: Space group
ms: Kumpulan ruang

en: Current state
ms: Keadaan semasa

en: File
ms: Fail

en: Reload
ms: Muat semula

en: Open from PDB
ms: Buka dari PDB

en: Load full unit cell
ms: Muatkan sel unit penuh

en: Open script
ms: Buka skrip

en: Save a copy of {0}
ms: Simpan Salinan {0}

en: Save script with state
ms: Simpan skrip dengan keadaan

en: Save script with history
ms: Simpan skrip dengan sejarah

en: Export {0} image
ms: Eksport {0} imej

en: Save JVXL isosurface
ms: Simpan isosurface JVXL

en: Export {0} 3D model
ms: Eksport {0} model 3D

en: Computation
ms: Pengiraan

en: Optimize structure
ms: Optimumkan struktur

en: Model kit
ms: Kit model

en: Extract MOL data
ms: Ekstrak data MOL

en: Dot Surface
ms: Permukaan Titik

en: van der Waals Surface
ms: Permukaan van der Waals

en: Molecular Surface
ms: Permukaan Molekul

en: Solvent Surface ({0}-Angstrom probe)
ms: Permukaan Pelarut ({0}-Angstrom probe)

en: Solvent-Accessible Surface (VDW + {0} Angstrom)
ms: Permukaan Pelarut-Boleh-Capai (VDW + {0} Angstrom)

en: Reload {0}
ms: Muat semula {0}

en: Reload {0} + Display {1}
ms: Muat semula {0} + Papar {1}

en: Reload + Polyhedra
ms: Muat semula + Polyhedra

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Dotted
ms: Berbintik

en: Pixel Width
ms: Lebar Piksel

en: Angstrom Width
ms: Lebar Angstrom

en: Selection Halos
ms: Pemilihan Halo

en: Show Hydrogens
ms: Papar Hidrogen

en: Show Measurements
ms: Papar Pengukuran

en: Perspective Depth
ms: Kedalaman Perspektif

en: RasMol Colors
ms: Warna RasMol

en: About...
ms: Perihal...

en: script compiler ERROR:
ms: Ralat pengompil skrip:

en: x y z axis expected
ms: paksi x y z dijangka

en: {0} not allowed with background model displayed
ms: {0} tidak dibenarkan dengan model latar belakang dipaparkan

en: bad argument count
ms: Kiraan argumen teruk

en: Miller indices cannot all be zero.
ms: Indeks Miller tidak boleh semua kosong.

en: bad [R,G,B] color
ms: warna [R,G,B] teruk

en: boolean expected
ms: boolean dijangka

en: boolean or number expected
ms: boolean atau nombor dijangka

en: boolean, number, or {0} expected
ms: boolean, nombor, atau {0} dijangka

en: cannot set value
ms: tidak dapat tetapkan nilai

en: color expected
ms: warna dijangka

en: a color or palette name (Jmol, Rasmol) is required
ms: nama palet atau warna (Jmol, Rasmol) diperlukan

en: command expected
ms: perintah dijangka

en: {x y z} or $name or (atom expression) required
ms: {x y z} atai $name atau (ungkapan atom) diperlukan

en: draw object not defined
ms: objek lukis tidak ditakrif

en: unexpected end of script command
ms: Pengakhiran perintah skrip tidak dijangka

en: valid (atom expression) expected
ms: (ungkapan atom) sah dijangka

en: (atom expression) or integer expected
ms: (ungkapan atom) atau integer dijangka

en: filename expected
ms: nama fail dijangka

en: file not found
ms: fail tidak ditemui

en: incompatible arguments
ms: argumen tidak serasi

en: insufficient arguments
ms: argumen tidak mencukupi

en: integer expected
ms: integer dijangka

en: integer out of range ({0} - {1})
ms: integer diluar julat ({0} - {1})

en: invalid argument
ms: argumen tidak sah

en: invalid parameter order
ms: Tertib parameter tidak sah

en: keyword expected
ms: kata kunci dijangka

en: no MO coefficient data available
ms: tiada data pemalar MO tersedia

en: An MO index from 1 to {0} is required
ms: Indeks MO dari 1 ke {0} diperlukan

en: no MO basis/coefficient data available for this frame
ms: tiada data pemalar MO tersedia untuk bingkai ini

en: no MO occupancy data available
ms: tiada data kependudukan MO tersedia

en: Only one molecular orbital is available in this file
ms: Hanya satu petala molekul tersedia dalam fail ini

en: {0} require that only one model be displayed
ms: {0} perlukan hanya satu model dipaparkan

en: {0} requires that only one model be loaded
ms: {0} perlukan hanya satu model dimuatkan

en: No data available
ms: Tiada data tersedia

en: No partial charges were read from the file; Jmol needs these to render the MEP data.
ms: Tiada cas separa dibaca dari fail; Jmol perlukan ini untuk terapkan data MEP.

en: No unit cell
ms: Tiada sel unit

en: number expected
ms: nombor dijangka

en: number must be ({0} or {1})
ms: nombor mesti ({0} atau {1})

en: decimal number out of range ({0} - {1})
ms: bilangan desimal di luar julat ({0} - {1})

en: object name expected after '$'
ms: nama objek dijangka selepas '$'

en: plane expected -- either three points or atom expressions or {0} or {1} or {2}
ms: satah dijangka -- sama ada tiga titik atau ungkapan atom atau {0} atau {1} atau {2}

en: property name expected
ms: nama ciri-ciri dijangka

en: space group {0} was not found.
ms: kumpulan ruang {0} tidak ditemui.

en: quoted string expected
ms: rentetan terpetik dijangka

en: quoted string or identifier expected
ms: pengecam atau rentetan terpetik dijangka

en: too many rotation points were specified
ms: terlalu banyak titik putaran ditentukan

en: too many script levels
ms: terlalu banyak aras skrip

en: unrecognized atom property
ms: ciri-ciri atom tidak dikenalpasti

en: unrecognized bond property
ms: ciri-ciri ikatan tidak dikenalpasti

en: unrecognized command
ms: perintah tidak dikenalpasti

en: runtime unrecognized expression
ms: ungkapan masa-jalan tidak dikenalpasti

en: unrecognized object
ms: objek tidak dikenalpasti

en: unrecognized {0} parameter
ms: parameter {0} tidak dikenali

en: unrecognized {0} parameter in Jmol state script (set anyway)
ms: parameter {0} tidak dikenali didalam skrip keadaan Jmol (tetapkan jua)

en: unrecognized SHOW parameter --  use {0}
ms: Parameter SHOW tidak dikenalpasti -- guna {0}

en: write what? {0} or {1} "filename"
ms: tulis apa?  "nama fail" {0} atau {1}

en: script ERROR:
ms: RALAT skrip:

en: {0} atoms deleted
ms: {0} atom dipadam

en: {0} hydrogen bonds
ms: {0} ikatan hidrogen

en: file {0} created
ms: fail {0} dicipta

en: invalid context for {0}
ms: konteks tidak sah untuk {0}

en: { number number number } expected
ms: { number number number } dijangka

en: end of expression expected
ms: pengakhiran ungkapan tidak dijangka

en: identifier or residue specification expected
ms: pengecam atau spesifikasi residu dijangka

en: invalid atom specification
ms: spesifikasi atom tidak sah

en: invalid chain specification
ms: spesifikasi rantaian tidak sah

en: invalid expression token: {0}
ms: token ungkapan tidak sah: {0}

en: invalid model specification
ms: spesifikasi model tidak sah

en: missing END for {0}
ms: hilang END untuk {0}

en: number or variable name expected
ms: nombor atau nama pembolehubah dijangka

en: residue specification (ALA, AL?, A*) expected
ms: spesifikasi residu (ALA ,AL?, A*) dijangka

en: {0} expected
ms: {0} dijangka

en: {0} unexpected
ms: {0} tidak dijangka

en: unrecognized expression token: {0}
ms: Token ungkapan tidak dikenali: {0}

en: unrecognized token: {0}
ms: Token tidak dikenali: {0}

en: {0} struts added
ms: {0} struts ditambah

en: {0} connections deleted
ms: {0} sambungan dipadam

en: {0} new bonds; {1} modified
ms: {0} ikatan baru; {1} diubahsuai

en: Note: More than one model is involved in this contact!
ms: Perhatian: Lebih dari satu model terlibat dalam kenalan ini!

en: Click for menu...
ms: Klik pada menu...

en: Jmol Applet version {0} {1}.
    
    An OpenScience project.
    
    See http://www.jmol.org for more information
ms: Aplet Jmol versi {0} {1}.
    
    Merupakan projek OpenScience.
    
    Lihat http://www.jmol.org untuk maklumat lanjut

en: File Error:
ms: Ralat Fail:

en: assign/new atom or bond (requires {0})
ms: atom atau ikatan diumpukkan/baru (perlukan {0})

en: pop up recent context menu (click on Jmol frank)
ms: timbulkan menu konteks terkini (klik pada frank Jmol)

en: delete atom (requires {0})
ms: padam atom (perlukan {0})

en: delete bond (requires {0})
ms: padam ikatan (perlukan {0})

en: adjust depth (back plane; requires {0})
ms: laras kedalaman (belakang satah; perlukan {0})

en: move atom (requires {0})
ms: alih atom (perlukan {0})

en: move whole DRAW object (requires {0})
ms: alih keseluruhan objek LUKIS (perlukan {0})

en: move specific DRAW point (requires {0})
ms: alih titik LUKIS tertentu (perlukan {0})

en: move label (requires {0})
ms: alih label (perlukan {0})

en: move atom and minimize molecule (requires {0})
ms: alih atom dan minimumkan molekul (perlukan {0})

en: move and minimize molecule (requires {0})
ms: alih dan minimumkan molekul (perlukan {0})

en: move selected atoms (requires {0})
ms: alih atom pilihan (perlukan {0})

en: drag atoms in Z direction (requires {0})
ms: seret atom dalam arah Z (perlukan {0})

en: simulate multi-touch using the mouse)
ms: simulasi sentuhan-berbilang menggunakan tetikus)

en: translate navigation point (requires {0} and {1})
ms: terjemah titik navigasi (perlukan {0} dan {1})

en: pick an atom
ms: ambil atom

en: connect atoms (requires {0})
ms: sambung atom (perlukan {0})

en: pick an ISOSURFACE point (requires {0}
ms: ambil titik ISOSURFACE (perlukan {0})

en: pick a label to toggle it hidden/displayed (requires {0})
ms: ambil label untuk togolkannya tersembunyi/paparkan (perlukan {0})

en: pick an atom to include it in a measurement (after starting a measurement or after {0})
ms: ambil atom untuk sertakannya didalam pengukuran (selepas memulakan pengukuran atau selepas {0})

en: pick a point or atom to navigate to (requires {0})
ms: ambil titik atau atom untuk dinavigasikan (perlukan {0})

en: pick a DRAW point (for measurements) (requires {0}
ms: ambil titik LUKIS (untuk pengukuran) (perlukan {0})

en: pop up the full context menu
ms: timbulkan menu konteks penuh

en: reset (when clicked off the model)
ms: tetap (bila diklik diluar dari model)

en: rotate
ms: putar

en: rotate branch around bond (requires {0})
ms: putar ranting disekitar ikatan (perlukan {0})

en: rotate selected atoms (requires {0})
ms: putar atom pilihan (perlukan {0})

en: rotate Z
ms: putar Z

en: rotate Z (horizontal motion of mouse) or zoom (vertical motion of mouse)
ms: putar Z (gerakan melintang tetikus) atau zum (gerakan menegak tetikus)

en: select an atom (requires {0})
ms: alih satu atom (perlukan {0})

en: select and drag atoms (requires {0})
ms: pilih dan seret atom (perlukan {0})

en: unselect this group of atoms (requires {0})
ms: nyahpilih kumpulan atom ini (perlukan {0})

en: select NONE (requires {0})
ms: pilih TIADA (perlukan {0})

en: add this group of atoms to the set of selected atoms (requires {0})
ms: tambah kumpulan atom ini untuk tetapkan atom pilihan (perlukan {0})

en: toggle selection (requires {0})
ms: togol pemilihan (perlukan {0})

en: if all are selected, unselect all, otherwise add this group of atoms to the set of selected atoms (requires {0})
ms: jika semua dipilih, nyahpilih semua, jika tidak tambah kumpulan atom ini untuk tetapkan atom pilihan (perlukan {0})

en: pick an atom to initiate or conclude a measurement
ms: ambil satu atom untuk mulakan atau tentukan pengukuran

en: adjust slab (front plane; requires {0})
ms: laras loh (satah hadapan; perlukan {0})

en: move slab/depth window (both planes; requires {0})
ms: alih loh/kedalaman tetingkap (kedua-dia satah; perlukan {0})

en: zoom (along right edge of window)
ms: zum (sepanjang bucu kanan tetingkap)

en: click on two points to spin around axis counterclockwise (requires {0})
ms: klik pada dua titik untuk putar disekeliling paksi lawan jam (perlukan {0})

en: click on two points to spin around axis clockwise (requires {0})
ms: klik pada dua titik untuk putar disekeliling paksi ikut jam (perlukan {0})

en: stop motion (requires {0})
ms: henti gerakan (perlukan {0})

en: spin model (swipe and release button and stop motion simultaneously)
ms: model putar (leret dan lepaskan butang dan hentikan gerakan secara serentak)

en: translate
ms: terjemah

en: zoom
ms: zum

en: pick one more atom in order to spin the model around an axis
ms: ambil lebi dari satu atom dalam tertib untuk putarkan model mengelilingi paksi

en: pick two atoms in order to spin the model around an axis
ms: ambil dua atom dalam tertib untuk putarkan model mengelilingi paksi

en: pick one more atom in order to display the symmetry relationship
ms: ambil dua atom dalam tertib untuk paparkan hubungan simetri

en: pick two atoms in order to display the symmetry relationship between them
ms: ambil dua atom dalam tertib untuk paparkan hubungan simetri diantara mereka

en: Setting log file to {0}
ms: Tetapkan fail log ke {0}

en: Cannot set log file path.
ms: Tidak dapat tetapkan laluan log fail.

en: {0} atoms hidden
ms: {0} atom tersembunyi

en: {0} atoms selected
ms: {0} atom dipilih

en: Drag to move label
ms: Seret untuk alihkan label

en: clipboard is not accessible -- use signed applet
ms: papan keratan tidak boleh dicapai -- guna aplet terdaftar

en: {0} hydrogens added
ms: {0} hidrogen ditambah
