jmol - en to nb translation catalogue (214 entries)

en: Element?
nb: Element ?

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Search...
nb: &Søk...

en: &Commands
nb: &Kommandoer

en: &More
nb: &Mer

en: Editor
nb: Redigeringsverktøy

en: State
nb: Status

en: Run
nb: Kjør

en: History
nb: Historikk

en: Load
nb: Last inn

en: press CTRL-ENTER for new line or paste model data and press Load
nb: trykk CTRL-ENTER for ny linje eller lim inn modelldata og trykk last inn

en: Jmol Script Console
nb: jmol skriptkonsoll

en: Console
nb: Konsoll

en: Open
nb: Åpne

en: Script
nb: Skript

en: Step
nb: Steg

en: Resume
nb: Gjenoppta

en: Halt
nb: Stans

en: Clear
nb: Tøm

en: Close
nb: Lukk

en: File or URL:
nb: Fil eller URL:

en: Image Type
nb: Bildetype:

en: JPEG Quality ({0})
nb: JPEG Kvalitet ({0})

en: PNG Compression  ({0})
nb: PNG komprimering ({0})

en: PNG Quality ({0})
nb: PNG Kvalitet ({0})

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Do you want to overwrite file {0}?
nb: Vil du overskrive filen ({0})?

en: Warning
nb: Advarsel

en: All Files
nb: Alle filer

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Details
nb: Detaljer

en: Directory
nb: Mappe

en: Open selected directory
nb: Åpne valgt mappe

en: Attributes
nb: Attributter

en: Modified
nb: Endret

en: Name
nb: Navn

en: File Name:
nb: Filnavn:

en: Size
nb: Størrelse

en: Files of Type:
nb: Filer av typen:

en: Help
nb: Hjelp

en: Home
nb: Hjem

en: List
nb: Liste

en: Look In:
nb: Se i:

en: Error creating new folder
nb: Klarte ikke å opprette ny mappe

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: Create New Folder
nb: Opprett ny mappe

en: Open selected file
nb: Åpne valgt fil

en: Save
nb: Lagre

en: Save selected file
nb: Lagre valgt fil

en: Save In:
nb: Lagre i:

en: Update
nb: Oppdater

en: Up
nb: Opp

en: Up One Level
nb: Opp et nivå

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: British English
nb: Engelsk (Storbritannia)

en: American English
nb: Engelsk (Amerikansk)

en: Spanish
nb: Spansk

en: Estonian
nb: Estisk

en: Finnish
nb: Finsk

en: Faroese
nb: Færøyisk

en: French
nb: Fransk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Javanese
nb: Javansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Norwegian Bokmal
nb: Norsk Bokmål

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: Occitan
nb: Occitansk

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Brazilian Portuguese
nb: Brasiliansk Portugisisk

en: Russian
nb: Russisk

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Tamil
nb: Tamilsk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Simplified Chinese
nb: Forenklet kinesisk

en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell kinesisk

en: No atoms selected -- nothing to do!
nb: Ingen atomer er valgt -- ingen ting å utføre!

en: {0} atoms will be minimized.
nb: {0} atomer vil bli minimert

en: new
nb: ny

en: undo (CTRL-Z)
nb: Angre

en: redo (CTRL-Y)
nb: Gjør om

en: add hydrogens
nb: Legg til hydrogener

en: minimize
nb: minimer

en: fix hydrogens and minimize
nb: fiks hydrogener og minimer

en: clear
nb: tøm

en: save file
nb: lagre fil

en: delete atom
nb: slett atom

en: drag atom
nb: dra atom

en: drag atom (and minimize)
nb: dra atom (og minimer)

en: double
nb: dobbel

en: triple
nb: trippel

en: All
nb: Alle

en: {0} processors
nb: {0} prosessorer

en: {0} MB total
nb: {0} MB totalt

en: {0} MB maximum
nb: {0} MB maks

en: Translations
nb: Oversettelser

en: No atoms loaded
nb: Inge atomer er lastet inn

en: Configurations
nb: Oppsett

en: Language
nb: Språk

en: By HETATM
nb: Av HETATM

en: Symmetry
nb: Symmetri

en: Model information
nb: Modell informasjon

en: Select ({0})
nb: Velg ({0})

en: All {0} models
nb: Alle {0} modeller

en: Collection of {0} models
nb: Samling av {0} modeller

en: atoms: {0}
nb: atomer: {0}

en: groups: {0}
nb: grupper: {0}

en: model {0}
nb: modell {0}

en: View {0}
nb: Vis {0}

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Biomolecules
nb: Biomolekyler

en: biomolecule {0} ({1} atoms)
nb: biomolekyl {0} ({1} atomer)

en: load biomolecule {0} ({1} atoms)
nb: last inn biomolekyl {0} ({1} atomer)

en: None
nb: Ingen

en: Display Selected Only
nb: Vis kun merkede

en: Invert Selection
nb: Omgjør valg

en: View
nb: Vis

en: Front
nb: Foran

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Bottom
nb: Nederst

en: Back
nb: Tilbake

en: Backbone
nb: Ryggmarg

en: Bases
nb: Baser

en: AT pairs
nb: AT par

en: GC pairs
nb: GC par

en: AU pairs
nb: Au par

en: Style
nb: Stil

en: Ball and Stick
nb: Kuler og pinner

en: Sticks
nb: Pinner

en: Cartoon
nb: Tegneserie

en: Trace
nb: Spor

en: Atoms
nb: Atomer

en: Off
nb: Av

en: On
nb: På

en: Calculate
nb: Beregn

en: Structures
nb: Strukturer

en: Vibration
nb: Vibrasjon

en: Vectors
nb: Vektorer

en: {0} pixels
nb: {0} piksler

en: Stereographic
nb: Stereografisk

en: Labels
nb: Etiketter

en: With Atom Name
nb: Med atomnavn

en: With Atom Number
nb: Med atomnummer

en: Centered
nb: Midtstilt

en: Upper Right
nb: Øverst til høyre

en: Lower Right
nb: Nederst til høyre

en: Upper Left
nb: Øverst til venstre

en: Lower Left
nb: Nederst til venstre

en: Color
nb: Farge

en: Molecule
nb: Molekyl

en: Chain
nb: Kjede

en: Group
nb: Gruppe

en: Black
nb: Svart

en: White
nb: Hvit

en: Cyan
nb: Cyanblå

en: Red
nb: Rød

en: Orange
nb: Oransje

en: Yellow
nb: Gul

en: Green
nb: Grønn

en: Blue
nb: Blå

en: Violet
nb: Fiolett

en: Salmon
nb: Lakserød

en: Olive
nb: Olivengrønn

en: Gray
nb: Grå

en: Gold
nb: Gull

en: Make Translucent
nb: Gjør gjennomskinnelig

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Surfaces
nb: Overflater

en: Axes
nb: Akser

en: Zoom
nb: Forstørr

en: Zoom In
nb: Zoom Inn

en: Zoom Out
nb: Zoom Ut

en: Spin
nb: Snurr

en: Animation
nb: Animasjon

en: Animation Mode
nb: Animasjonsmodus

en: Play
nb: Spill av

en: Stop
nb: Stopp

en: Rewind
nb: Spol tilbake

en: Reverse
nb: Bakover

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Identity
nb: Identitet

en: Label
nb: Etikett

en: Select atom
nb: Velg atom

en: Select chain
nb: Velg kjede

en: Select element
nb: Velg element

en: Select group
nb: Velg gruppe

en: Select molecule
nb: Velg molekyl

en: Show
nb: Vis

en: File Contents
nb: Filinnhold

en: Model
nb: Modell

en: Hide
nb: Skjul

en: Dotted
nb: Prikket

en: Pixel Width
nb: Pikselbredde

en: Show Hydrogens
nb: Vis hydrogener

en: {0} atoms deleted
nb: {0} slettede atomer

en: {0} expected
nb: {0} forventet

en: {0} unexpected
nb: {0} uventet

en: File Error:
nb: Fil feil:

en: {0} atoms hidden
nb: {0} skjulte atomer

en: {0} atoms selected
nb: {0} valgte atomer
